Kriisiraadio – jutusaated, mida eriolukorras kuulata

Kui väike olin, siis mulle meeldis jõulude ajal kuulata Kohviradiot, sest seal ei olnud jõuludest ühtegi jälge 🙂 Kui tahad eriolukorras kodus toimetades vahepeal kuulata midagi muud kui viirusega seotu, siis siin on väike valik.

Palun pane enda lemmiksaadete linke kommentaaridesse ka 🙂 Püüan neid spämmifiltrist kinni.

Eesti keeles

Globaalsed Eestlased – 37 episoodi. Saatejuht Rainer Sternfeld. Podcast eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida. Nt. Kaido Höövelson, Alar Kolk, Maria Juur, Hardi Meybaum.

Müürilehe Podcast – lühikese lennuga (5 osaliseks jäänud) saatesari, mis sai alguse enne podcastide haipi. Eriti hea on 5. osas Aurelia Aasa vestlus luuletaja Kaur Riismaaga romantika ja suurte tundepuhangute üle.

Memcpy. Kaheksa- ja üheksakümnendate Eesti it-lugu läbi tol ajal toimetanud inimeste silmade. Intervjueerib Andres Kütt.

Levila kuulatavad artiklid – see on uus asi ja super hea!
Levila kuuldemängud

Mina, Disainer – 2 osaline (sest 3. osa on kadunud) saatesari Janno Siimarilt. Vestlused kahe Eesti disaineriga (Stefan Hiienurm ja Anton Repponen). Tutvustus on siin.

IDA Raadio jutusaated IDA jutud (vestlussaade inimestega, kes tegutsevad kohaliku muusikaasjade köögipoolel), Vitamiin K (meelelahutuslik kunstisaade), Anne Vetiku moeasjade saade Materialism

Minu iganädalased tehnoloogiasaated:
Algorütm – Saatejuhid Priit Liivak (Nortal), Tiit Paananen (Veriff), Sergei Anikin (Pipedrive). Igal nädalal arendajalt arendajale jutud. Enamasti ma ei saa aru, millest nad räägivad aga põnev on ikka.
Restart – arhiivis on neil super asju aga eluilmaski ei leia neid tagantjärgi üles nt Alvar Lumberg (TransferWise), Renee Trisberg (SpectX), Mart Ambur, Rainer Sternfeld, Ott Kaukver (Twilio), Kalle Arula (Telia), Egon Veermäe (SKA – väga hea!) jne. Vahele võib jätta need saated, kus külas on keegi tutvustamas oma idufirmat.

Juhuslik leid eesti keeles:

Inglise keeles

How I Built This with Guy Raz – sari selles, et kuidas mingid asjad alguse said. Näiteks: Luis von Ahn, kes mõtles välja reCAPTCHA ja Duolingo. Aga sealt on huvitavaid saateid üsna kehv leida 🙁
Recode Media with Peter Kafka – Peter Kafka intervjueerib huvitavaid inimesi tehnoloogia, meedia jms teemadel. Üsna kerge kuulamine.
Business of HYPE by Jeff Staples – intervjuud loomeinimestega ja loome-ettevõtjatega. Ma olen sellest täiesti vaimustuses. Näiteks: Jessica Washick, Salehe Bembury, Dre Hayes
Influencers with Andy Serwer – Yahoo Finance’i peatoimetaja intervjuud tippjuhtidega.
The Dropout Podcast – 7 osaline saatesari Theranose tõusust ja langusest.
WeCrashed – 7 osaline saatesari WeWorki tõusust ja langusest.
Freakonomicsist näiteks: saade supermarketitest, avatud kontoritest, õppelaenust, halbadest valikutest, koosolekutest, juhm olemisest (räägib Richard Thaler!)

Ma soovitaks ka The New York Times The Daily, Reply All jne ka, mida kõik kiidavad aga sealt peab natuke ise valima, mis rohkem meeldib. Enamasti liiga Ameerikakesksed (minu arust).

Matt D’Avella The Gound Up Show – sellised pehmemad eneseabi teemad.

Juhuslik leid inglise keeles:

Mike Tyson ja Eminem Hot Boxin’
How I Built This: VICE: Suroosh Alvi
Linus Tech Tips Full Interview – That Creative Life (also Youtube)

Pane lihtsalt käima või võta suurest arhiivist

NTS, Worldwide FM (WW Daily Erica McKoy ja Papaoul näiteks), IDA Raadio (Tallinn ja Helsingi). Ja kui enam üldse ei viitsi, siis Rinse FM 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *